Науково-дослідна робота

Наукова робота кафедри

Основні напрямки наукової діяльності кафедри: «Екологічна освіта як основа сталого розвитку регіону»; «Дослідження екологічного стану водних екосистем», «Моніторингові дослідження стану урбоекосистем».
Науковці кафедри неодноразово отримували гранти обласної державної адміністрації Кіровоградської області на проведення актуальних досліджень екологічного спрямування.
Колектив кафедри щорічно виконує госпдоговірні науково- дослідні роботи різнопланової тематики:
1. Госпрозрахункова тема № 26.115 «Вишукувальні роботи з оцінки фізико- хімічних властивостей води та відкладень грунту ставу р. Сугоклія в парку Перемоги м. Кіровоград», 2015 р.
2. Госпрозрахункова тема № 26. 216 «Вишукувальні роботи з оцінки фізико- хімічних властивостей води та відкладень ґрунту Лелеківського водосховища м. Кропивницький», 2016 р.
3. Госпрозрахункова тема № 26.116 «Дослідження екологічного стану Кременчуцького водосховища в районі водозабору водогону «Дніпро-Кіровоград», 2016 р.
4. Госпрозрахункова тема № 26.117 «Дослідження екологічного стану Кременчуцького водосховища в районі водозабору водогону «Дніпро-Кіровоград» (ІІ етап), 2017 р.
5. Госпрозрахункова тема № 26.118 «Дослідження екологічного стану Кременчуцького водосховища в районі водозабору водогону «Дніпро-Кіровоград» (ІІІ етап), 2018 р.
6. Госпрозрахункова тема № 26.119 «"Аналіз і прогноз екологічної ситуації в Кіровоградській області на період до 2030 року" (дослідження до проекту Стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки)».
За плідну винахідницьку роботу колективом кафедри отримано почесні нагороди – І місце в конкурсі «Кращий винахід – 2012 у Кіровоградській області» та «Кращий винахід – 2013 у Кіровоградській області».
З 2012 року на базі кафедри щорічно проводиться регіональна науково- практична конференція «Екологічні проблеми сучасності та шляхи їх вирішення», в якій приймають участь як відомі науковці, так і студентська молодь. В рамках конференції проводиться фотовиставка з екологічної тематики та аматорський фотоконкурс.
До наукової роботи залучаються обдаровані студенти, які згодом приймають участь у конференціях як всеукраїнського, так і міжнародного рівня та стають призерами Всеукраїнських студентських олімпіад.© 2022 KNTU