Порадник студенту

Знання того, якими речі повинні бути, характеризує людину розумну; знання того, які речі насправді, характеризує людину досвідчену; знання ж того, як їх змінити на краще, характеризує людину геніальну.

Д. Дідро

"Еколог - професія відповідальна". Цей напис у приміщенні нашої кафедри роками викликає іронічні посмішки студентів, тому що ми бачимо, як мало у нашому суспільстві людей, спроможних брати на себе відповідальність хоча б за своє життя, не кажучи вже про своє оточення, своє середовище існування. Екологія та охорона навколишнього середовища, як спеціальність, унікальна тим, що люди, яких вона приваблює - високомотивовані та відповідальні. Але не всі такими ж залишаються після закінчення навчання, зіткнувшись із дорослими проблемами, безвідповідальними та байдужими людьми, необхідністю нудної та невдячної роботи. Це факт: у житті все цінне дається дуже нелегко. Тому, як нещодавній студент, хочу дати вам, своїм колегам, наступні поради:
1. Не давайте згасати вогню у вашому серці. Саме ви здатні змінити світ на краще, не забувайте про це у важкі часи. Не обмінюйте цю здатність на насолоди та розваги. Вони минають, а екзистенційна порожнеча залишається. Не обмінюйте цю здатність на "нормальне", "спокійне", "стабільне" життя. Досвід нас вчить, що кризи неминучі, та лише людина, у якої є «навіщо», може витримати будь-яке «як».
2. Зрощуйте силу для змін. Що для цього потрібно, висловив Дж. Пітерсон: "Ідіть в бібліотеку і читайте великих людей. Пишіть, щоб вчитися думати. І розмовляйте, щоб вчитися говорити. Немає нічого сильнішого, ніж красномовна людина."
3. Вимагайте те, для чого ви прийшли до ВУЗу. Вимагайте знань, вимагайте навичок, вимагайте складних завдань. Беріть і використовуйте усе, що вам дають. Не буває непотрібних інструментів, бувають люди, які не вміють ними користуватися.

Краснюк О.Ю., випускник кафедри ЕОНС


Студентський порадник ЦНТУ


© 2022 KNTU